Potencjał domu

Posiadłość znajduje się w Rakoniewicach, powiat Grodzisk Wielkopolski. Dom jest położony w zachodniej części miasta nazywanej kiedyś Zamieście Zachód. Od tej strony graniczy z zielonymi terenami byłych winnic, a dalej z miejscowymi lasami; od południa ze stadionem miejskim; od północy z sąsiadami z ulicy Słonecznej; a od wschodu z zabytkową stacją kolejową skąd co godzina odjeżdżają szynobusy do Poznania. W pobliżu znajduje się ośrodek zdrowia, apteka oraz tereny rekreacyjne – korty tenisowe, stadion, hala sportowa. Do centrum miasta jest niecały kilometr.

Usytuowanie wzdłuż ulicy Słonecznej daje dostęp do mediów – gazu, elektryczności,  wody; nie tylko na wysokości domu, ale także na całej długości działki wschodniej, co daje możliwość jej podziału na działki i zabudowę mieszkalną. Część mieszkalna domu jest w stanie obsłużyć rodzinę 2 + 3 , która mając dom, schronienie, może planować dalszy rozwój finansowy i gospodarczy w dowolnym tempie, rozkładając inwestycje w czasie. Jest to rzadka okazja do długofalowego spokojnego rozwoju rodziny i jej finansowego zaplecza.

W prawym skrzydle domu znajdują się dawne sale restauracyjne. Kiedy dom zmienił swój charakter z strażnicy winnicy na restaurację, do lewej części mieszkalnej z wieżą zostały dobudowane: sala restauracyjna, sala środkowa, oraz większa sala balowa. Od strony północnej zbudowano werandę, z której można było podziwiać park i staw. Z czasem także i weranda została zabudowana i przeznaczona dla celów produkcyjnych.

Charakter tej części domu zmieniał się przez lata. Mieściły się tu: restauracja, kino, dom weselny; a po wojnie: zakład produkujący ozdoby choinkowe, zakłady tapicerskie oraz szlifiernia kamieni szlachetnych. Przez wiele lat znajdowało się tu centrum życia kulturalnego i towarzyskiego mieszkańców Rakoniewic.

Reklamy